Національний банк оприлюднив ще один проект нормативно-правового акту спрямований на спрощення процедур нагляду за валютними операціями.
Про це інформує НБУ.
Розроблений проект є одним з ключових в переході від системи тотального валютного контролю за кожною операцією до валютного нагляду, побудованого за принципом “більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги”.
Документом визначаються ознаки валютних операцій, які вказують на необхідність проведення банками або небанківськими фінансовими установами чи операторами поштового зв’язку додаткового аналізу транзакцій. Це неспівпадіння обсягів операцій з обсягами звичайної ділової активності, невідповідність суті операції змісту діяльності клієнта, значна розбіжність у заявлених цінах товарів і їх справедливій вартості, використання в розрахунках компаній-оболонок тощо.
За відсутності окреслених індикаторів уповноважені агенти зможуть здійснювати нагляд на свій розсуд, використовуючи власні індикатори. Окрім того, згідно проекту з-під валютного нагляду будуть виведені дрібні платежі за кордон на суми до 150 тис. грн. Таким чином, значна частина клієнтських операцій буде звільнена від додаткових перевірок і вимог щодо надання документів. Водночас зазначеним проектом Положення Національний банк скасовує низку процедурних вимог до уповноважених агентів. Зокрема, пропонується скасувати двоетапний аналіз клієнтських операцій з залучення кредитів від нерезидентів.
Закон “Про валюту та валютні операції” вступить в дію з 7 лютого 2019 року.