Національний банк спростить порядок нагляду за валютними операціями

Документом визначаються ознаки валютних операцій, які вказують на необхідність проведення банками або небанківськими фінансовими установами чи операторами поштового зв'язку додаткового аналізу транзакцій.

Національний банк оприлюднив ще один проект нормативно-правового акту спрямований на спрощення процедур нагляду за валютними операціями.

Про це інформує НБУ.

Розроблений проект є одним з ключових в переході від системи тотального валютного контролю за кожною операцією до валютного нагляду, побудованого за принципом “більше ризиків – більше уваги, менше ризиків – менше уваги”.

Документом визначаються ознаки валютних операцій, які вказують на необхідність проведення банками або небанківськими фінансовими установами чи операторами поштового зв’язку додаткового аналізу транзакцій. Це неспівпадіння обсягів операцій з обсягами звичайної ділової активності, невідповідність суті операції змісту діяльності клієнта, значна розбіжність у заявлених цінах товарів і їх справедливій вартості, використання в розрахунках компаній-оболонок тощо.

За відсутності окреслених індикаторів уповноважені агенти зможуть здійснювати нагляд на свій розсуд, використовуючи власні індикатори. Окрім того, згідно проекту з-під валютного нагляду будуть виведені дрібні платежі за кордон на суми до 150 тис. грн. Таким чином, значна частина клієнтських операцій буде звільнена від додаткових перевірок і вимог щодо надання документів. Водночас зазначеним проектом Положення Національний банк скасовує низку процедурних вимог до уповноважених агентів. Зокрема, пропонується скасувати двоетапний аналіз клієнтських операцій з залучення кредитів від нерезидентів.

Закон “Про валюту та валютні операції” вступить в дію з 7 лютого 2019 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі