Національний банк України та Центральний банк Чорногорії співпрацюватимуть у сфері банківського нагляду

Підписання Меморандуму відбулося 12 квітня 2019 року у м. Вашингтон, США.

Національний банк України та Центральний банк Чорногорії підписали Меморандум про співпрацю у сфері банківського нагляду.

Про це інформує прес-служба Нацбанку.

Свої підписи під документом поставили Голова Національного банку України Яків Смолій та Голова Центрального банку Чорногорії Радоє Жугіч.

Підписання Меморандуму відбулося 12 квітня 2019 року у м. Вашингтон, США, під час Весняних зборів Міжнародного валютного фонду та Групи Світового банку.

Цей документ сприятиме виконанню двома центральними банками функцій банківського нагляду та належному функціонуванню банківського сектора в обох країнах.

Зокрема, документ передбачає співробітництво у сфері нагляду за діяльністю материнських організацій та їх транскордонних структур з дотриманням вимог національних законодавств обох держав, а саме обмін інформацією щодо: транскордонних підрозділів та їх материнських банків, питань ліцензування та ефективного нагляду, протидії та запобігання відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

Меморандум про взаєморозуміння набирає чинності з дня його підписання і діятиме впродовж необмеженого періоду часу.

Вартов вказати, що восени 2018 року Національний банк України та Національний Банк Республіки Казахстан підписали Угоду з аналогічних питань.

Зокрема документ передбачає співробітництво в сфері нагляду за діяльністю материнських організацій і їх транскордонних структур з дотриманням вимог національних законодавств обох держав. Також йдеться про обмін інформацією щодо стану фінансового ринку, зміни в нормах і вимогах, які стосуються сфери банківського нагляду, обмін інформацією щодо ліцензування та нагляду за материнськими організаціями і  їх транскордонними структурами.

Угода також передбачає обмін інформацією в сфері протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. У зв’язку з цим наглядові органи обох країн домовились про проведення спільних заходів з вивчення та аналізу виявлених схем легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, і фінансування тероризму, а також про узгоджені дії у питаннях боротьби із сумнівними операціями.

категорії
Економіка

Публікації по темі