Національний банк України за три роки очікує $9,7 млрд від МФВ, ЄС та Світового банку

Після розширення у 2018 році до 3,6% ВВП дефіцит поточного рахунку коливатиметься у межах 3-4% ВВП на прогнозному горизонті.

За прогнозами НБУ, надходження до державного сектору від зовнішніх донорів у 2019 – 2021 роках (МВФ – 6.5 млрд дол., ЄС та Світового банку – по 1,6 млрд дол.) разом із розміщенням ОЗДП на суму 8,5 млрд дол. дадуть змогу рефінансувати більшу частину виплат за зовнішніми зобов’язаннями.

Про це йдеться в даних Нацбанку.

“Невеликий дефіцит зведеного платіжного балансу протягом прогнозного періоду буде профінансовано за рахунок чистих надходжень коштів від МВФ. У результаті міжнародні резерви на прогнозному горизонті залишаться на рівні кінця 2018 року (близько 21 млрд дол.). Станом на кінець 2021 року вони покриватимуть 3,1 місяця імпорту майбутнього періоду, та становитимуть близько 70% від композитного критерію МВФ щодо адекватності резервів”, – констатує НБУ.

Відповідно до очікувань Нацбанку, після розширення у 2018 році до 3,6% ВВП дефіцит поточного рахунку коливатиметься у межах 3-4% ВВП на прогнозному горизонті. У 2019 році він звузиться до 3,1% ВВП завдяки рекордному врожаю кукурудзи попереднього року та зниженню цін на енергоносії. У 2020 – 2021 роках дефіцит поточного рахунку дещо розшириться внаслідок скорочення обсягів транзиту газу, вичерпання ефектів рекордного врожаю 2018 року та зростання інвестиційного імпорту після зниження політичної невизначеності. Розширення торговельного дефіциту частково компенсуватиметься збільшенням приватних грошових переказів у результаті зростання доходів трудових мігрантів за кордоном.

Ключовим припущенням макроекономічного прогнозу залишається подальша співпраця з МВФ та відповідно відносно сприятливі умови доступу до міжнародних ринків капіталу. Водночас збереження відносно жорсткої монетарної політики сприятиме припливу боргового капіталу, що разом із продовженням надходження ПІІ фінансуватиме дефіцит поточного рахунку.

категорії
Економіка

Публікації по темі