Національний банк затвердив нову систему валютного регулювання та оприлюднив дорожню карту валютної лібералізації

Нове регулювання передбачає низку послаблень на валютному ринку, які полегшать ведення бізнесу та поліпшать інвестиційну привабливість України.

Національний банк України затвердив і оприлюднив усі нормативно-правові акти, які є основою для нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України “Про валюту і валютні операції”.

Повідомляє прес-служба НБУ.

Нове регулювання передбачає низку послаблень на валютному ринку, які полегшать ведення бізнесу та поліпшать інвестиційну привабливість України. Загалом із 7 лютого будуть введені в дію більше 20 послаблень.

Зокрема, вдвічі збільшується граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів, скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн, дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном , скасовуються індивідуальні ліцензії на валютні операції – їх замінить система е-лімітів та скасовуються санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків. 

Окрім цього, скасовується обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов’язань, дозволяється здійснення операцій за рахунками юридичних осіб-нерезидентів у банках України, дозволяється оnline-купівля іноземної валюти фізичними особами, а також скасовується подвійний контроль за операціями з експорту продукції – валютний нагляд здійснюватиме лише той банк, який отримав інформацію про відповідну митну декларацію та інші зміни, з повним списком яких можна ознайомитись на сайті НБУ. 

 

категорії
Економіка

Публікації по темі