Національний банк збільшив розмір планової купівлі валюти

Це не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

У II-III кварталах 2019 року Національний банк має намір купувати до 20 млн дол. на день для нарощування міжнародних резервів

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Ця сума на 5 млн дол. більша порівняно з кількісним індикатором, який діяв з лютого 2019 року.

За розрахунками Національного банку, купівля до 20 млн дол. на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

З початку року обсяги торгів на міжбанківському валютному ринку на тлі валютної лібералізації і зняття низки обмежень для бізнесу зросли майже на 40%. Це дає змогу Національному банку також збільшувати обсяги купівлі валюти, відчутно не впливаючи на динаміку курсу гривні, визначену фундаментальними економічними чинниками.

Чиста купівля валюти Національним банком на міжбанківському валютному ринку у січні-квітні 2019 року склала близько 900 млн дол. Водночас офіційний курс гривні з початку року зміцнився на 4%. Здійснюючи такі інтервенції, Національний банк дотримувався Стратегії валютних інтервенцій на 2016-2020 роки, зокрема не протидіяв фундаментальним тенденціям руху обмінного курсу гривні. Національний банк не викуповував валюту під час коливань у бік знецінення гривні, а поповнював міжнародні резерви України лише за сприятливих умов на валютному ринку, коли пропозиція валюти була вищою за попит на неї.

Нагадаємо, з квітня минулого року Національний банк з метою підвищення прозорості монетарної політики в частині проведення інтервенцій на валютному ринку розпочав регулярне оголошення обсягу інтервенцій з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів України.

категорії
Економіка

Публікації по темі