Нацкомфінпослуг хоче позбутися від проблемних страховиків

Регулятор хоче зрадити проблемні страхові компанії Фонду гарантування вкладів фізосіб.

Члени Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах ринків і фінансових послуг схвалили нову редакцію закону “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Про це йдеться у постанові Нацкомфінпослуг.

Згідно з документом, комісія пропонує передати роботу з проблемними і неплатоспроможними страховими компаніями від Нацкомфінпослуг Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО).

Ним пропонується зобов’язати потенційних учасників системи гарантування – страхові компанії – відраховувати частину премій (1% від розміру статутного капіталу протягом 30 днів після отримання ліцензії) до Фонду. У проекті закону говориться, що для гарантування страхових виплат буде створений окремий фонд, джерелами наповнення якого будуть початкові, регулярні, а також спеціальні збори з страховиків – учасників Фонду.

Діючі СК повинні внести половину необхідної суми протягом року після вступу в силу закону, а другу половину – протягом двох років. Регулярні внески складуть 1% від залучених премій в гривні і 1,2% – у валюті.

Документ також пропонує наділити ФГВФО правом виводити страхові компанії з ринку, яким анулювали ліцензію.

Крім того, цим же законопроектом Нацкомфінпослуг хоче передати Фонду роботу з проблемними кредитними спілками: для них буде створений окремий фонд гарантування внесків членів кредитних спілок.

категорії
Економіка

Публікації по темі