Надходження до державного бюджету від акцизного податку на тютюнові вироби виявилися меншими, ніж планували

Так, при зростанні акцизів на 40% у 2017 році надходження зросли на 20%, а після зростання ставок у 2018 році на 30% додаткові надходження становили лише 10%.

У 2018 році надходження до державного бюджету від акцизного податку на тютюнові вироби становили 43,5 мільярда гривень.

Про це повідомляє “Економічна правда”.

Як виявилося, це на 10% більше, ніж попереднього року, проте згідно з планом, надходження мали бути набагато вищими.

“Має місце невиконання плану надходжень з акцизного податку на тютюнові вироби на 10%, або майже на 5 млрд грн”, – заявили в Укртютюні.

Асоціація повідомляє, що за останні роки прослідковується тенденція, яка свідчить про те, що різке підвищення ставок акцизного податку не дає відповідного зростання річних надходжень до державного бюджету.

Так, при зростанні акцизів на 40% у 2017 році надходження зросли на 20%, а після зростання ставок у 2018 році на 30% додаткові надходження становили лише 10%.

“Щодо 2019 року, то, за оцінками Української Асоціації виробників тютюнових виробів “Укртютюн”, отриманими від чотирьох найбільших виробників тютюнових виробів, за умови підвищення ставок акцизного податку на 25% відрахування акцизного податку до державного бюджету становитимуть лише 8%”, – заявили в Асоціації.

Зазначається, що на рівень акцизних надходжень впливають такі фактори, як зростання ставок податку, зменшення споживання тютюнових виробів, зміна частки нелегального ринку та інші.

“Український ринок тютюнових виробів негативно реагує на різке підвищення ставок акцизу. Але справа тут не лише у зменшенні споживання тютюнових виробів, що, звісно, має місце, але й в значному підвищенні обсягів нелегальної продукції на ринку”, – йдеться в повідомленні.

За даними “Укртютюну”, у 2018 році обсяг легальних продажів сигарет скоротився на 19%, рівень споживання впав на 10%, а обіг нелегальної продукції збільшився на понад 70%.

“У 2018 році рівень нелегальної торгівлі досягнув історичного максимуму за останні 3 роки і становить 4% від загального обсягу”, – заявили в Асоціації.

В “Укртютюні” закликають уряд якнайшвидше прийняти План дій до “Стратегії у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року”.

категорії
Економіка

Публікації по темі