Надходження до держбюджету від ОВДП становлять понад 185 мільярдів

У першому півріччі 2019 року надходження до державного бюджету від розміщення ОВДП становили на 100 млрд гривень більше.

У першому півріччі 2019 року надходження до державного бюджету від розміщення ОВДП становили понад 185 млрд гривень, що на 100 млрд гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це йдеться у повідомленні Мінфіну.

Як зазначається, станом на ранок 8 липня на Єдиному казначейському рахунку знаходилось 18,5 млрд гривень.

На валютних рахунках Уряду – понад 81,2 млрд гривень (в еквіваленті), включаючи 1 млрд гривень по спеціальному фонду (на рахунках Уряду в НБУ – 1,28 млрд дол, 1,14 млрд євро).

Також кошти в різних валютах знаходяться на рахунках в Ощадбанк та Укрексімбанк.

«Ці накопичення, що помітно зросли завдяки успішному розміщенню євробондів на 1 млрд євро, повністю задовольняють потреби Мінфіну у ліквідності для виплат за державним боргом, номінованим в іноземній валюті», — зазначили в міністерстві.

Варто додати, що Мінфін ефективно провадить боргову політику, чітко дотримуючись засад Середньострокової стратегії управління держборгом на 2019-2022 роки. Ефективність виконання Стратегії знаходить відображення і у збільшенні попиту на ОВДП.

Нагадаємо, за результатами аукціонів ОВДП 11 червня Мінфін розмістив ОВДП на 6,6 млрд гривень, включаючи 3,42 млрд гривень за довгостроковими ОВДП з терміном обігу 6 років.

категорії
Економіка

Публікації по темі