Нафтогаз оцінив свої збитки від анексії Криму у 5,2 мільярда доларів

Вирок трибуналу у справі Нафтогазу проти РФ очікується наприкінці 2020 року.

Нафтогаз подав до трибуналу у Гаазі заяву, у якій оцінив збитки, завдані експропріацією Росією активів компанії внаслідок анексії Криму, у 5,2 мільярда доларів.

Про це йдеться у повідомленні НАК.

Вирок трибуналу у справі Нафтогазу проти РФ очікується наприкінці 2020 року.

У Нафтогазі повідомляють, що Гаазький трибунал уже визнав порушення Росією угоди про взаємний захист інвестицій, до якої компанія апелює, вимагаючи компенсацію за конфіскацію своїх кримських активів.

Наразі арбітраж розділив розгляд справи на 2 етапи, а остаточне рішення може винести на другий рік розгляду — не раніше кінця 2020 році.

«Нафтогаз володів найціннішими енергетичними активами у Криму і був однією з основних мішеней Російської Федерації, коли та конфісковувала українські активи після незаконного вторгнення та окупації півострова у 2014 році», — повідомляють у Нафтогазі.

Нагадаємо, “Нафтогаз” представив нову стратегію видобутку газу в Україні. Стратегію 20/20, яка передбачає збільшення видобутку газу до 2020 року до 20 мільярдів кубометрів на рік, неможливо реалізувати.

Довідка

Нафтогаз ініціював арбітражне провадження проти Російської Федерації у жовтні 2016 року на підставі Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації «Про заохочення та взаємний захист інвестицій», більш відомої як українсько-російська угода про захист інвестицій. Усні слухання з питань юрисдикції та відповідальності відбулися у Палаці миру в Гаазі у травні 2018 року.

Арбітраж проти Російської Федерації розпочато за спільною заявою НАК «Нафтогаз України» та шести підприємств Групи Нафтогаз – ДАТ «Чорноморнафтогаз», АТ «Укртрансгаз», ТОВ «Лікво», АТ «Укргазвидобування», АТ «Укртранснафта», ДК «Газ України».

категорії
ЕкономікаПолітика

Публікації по темі