“Нафтогаз” подав скаргу до Єврокомісії на антиконкурентні дії “Газпрому”

Якщо вдасться зупинити ці антиконкурентні дії Газпрому, то Україна збереже доходи від транзиту газу.

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подала скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії російської компанії “Газпром”.

Про це виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко повідомив на своїй сторінці в Facebook повідомив .

“Щойно ми відкрили новий фронт у протистоянні з Газпромом – подали скаргу до Європейської комісії на антиконкурентні дії Газпрому”, – йдеться в повідомленні. За його словами, якщо вдасться зупинити ці антиконкурентні дії Газпрому, то Україна збереже доходи від транзиту газу.

“Також ми зможемо добитися того, щоб імпортований газ в Україні коштував дешевше”, – додав він.

Це буде можливим завдяки тому, що потужності української ГТС для транзиту газу зможуть використовувати європейські покупці газу у Газпрому, які будуть його отримувати на східному кордоні України, а також незалежні від Газпрому компанії, які видобувають газ в РФ або купують його в Середній Азії.

“У цій скарзі ми детально аналізуємо, як завдяки Північному потоку – 2, блокуванню віртуального реверсу, контролю над компаніями на європейському ринку газу, Газпром зловживає своїм домінуючим становищем та обмежує конкуренцію”, – коментує Вітренко. Ця скарга була підготовлена разом з провідними європейськими експертами та юристами.

Нагадаємо, що борги російської газової компанії перед Україною становлять 2,7 млрд доларів.

Згідно з словами Андрія Коболева, голови правління “Нафтогаз Україна”, в цю суму вже входять більше, ніж 100 млн доларів процентів. Андрій Коболев виявляє сумніви, що Росія знову зможе відтягнути виплату боргів. “Поки що ми наклали арешт на активи “Газпрому”, знерухомили. Наприклад, частку “Газпрому” в “Блакитному потоці”, а вона коштує дуже дорого. Оцінювати частку “Газпрому” в другому “Блакитному потоці” я взагалі не беруся “, – додає Андрій Коболев.

Довідка

Газпром — російська газовидобувна і газорозподільна монополія, найбільша корпорація Російської Федерації й одна з найбільших у світі. 50 % капіталу належить державі. Повне найменування — Відкрите акціонерне товариство «Газпром». Штаб-квартира розташована у Москві.

категорії
Економіка

Публікації по темі