“Нафтогаз” поповнила бюджет на понад 70 мільярдів

За перші 7 місяців поточного року група "Нафтогаз" сплатила до бюджету 70,6 мільярда гривень.

За перші 7 місяців поточного року група “Нафтогаз” сплатила до бюджету 70,6 мільярда гривень — це 16,3 % загальних доходів державної казни.

Про це повідомив глава НАК “Нафтогаз-України” Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

Це – ПДВ, рента з видобутого газу і нафти, акцизи, податки на прибуток, дивіденди, пояснив глава НАК.

“Прибутковість державної компанії вже сприймається як звична річ, але ще 5 років тому “Нафтогаз” не міг функціонувати без постійних дотацій із бюджету. У 2014 році держава віддала на 77 млрд грн більше, ніж отримала від компанії”, – написав Коболєв.

І додав, що перетворення державної компанії з чорної діри бюджету на найбільше джерело доходів держбюджету відбулось завдяки диверсифікації джерел імпорту газу, відмови від корупції у відносинах із постачальниками і партнерами, роботі над корпоративною реформою.

“Щоб Нафтогаз і надалі залишався потужною компанією і джерелом стабільності для держави, потрібна незворотність реформ”, – наголосив глава “Нафтогазу”.

За його словами, зараз важливо зосередитись на: завершенні трансформації групи; проведенні якісного анбандлінгу за моделлю ISO (Independent System Operator); підготовці до складного опалювального сезону в умовах можливої “газової війни”.

Нагадаємо, 10 підприємств (3% від загальної кількості контрагентів), які купують газ у НАК “Нафтогаз України”, не розрахувалися з компанією, щоб отримувати газ у серпні.

Станом на кінець липня умови, необхідні для продовження газопостачання, виконали 374 підприємства теплогенерації, які купують газ у НАК “Нафтогаз України”.

У компанії заявили, що надіслали підприємствам-боржникам письмові повідомлення щодо необхідності самостійного припинення газоспоживання з 1 серпня 2019 року, якщо до цього часу відповідні розрахунки не будуть здійснені.

категорії
Економіка

Публікації по темі