Нафтогаз скоригував фінансовий план на 2019 рік

Відповідний фінплан вже подали на розгляд до Кабінету міністрів.

Документ складений з урахуванням збереження спецзобов’язань Нафтогазу постачати газ приватним збутам і виробникам тепла.

Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

У відповідності до держбюджету, у фінплані не закладено жодних компенсацій Нафтогазу за збитки, які понесла компанія, виконуючи спеціальні обов’язки і поставляючи газ на умовах, гірших за ринкові. Також, фінансовий план враховує погашення у 2019 році кредиту Світового банку на суму 395 мільйонів євро.

Документ передбачає виплату Нафтогазом дивідендів в розмірі 90% від прибутку за 2018 рік (12,3 млрд грн), а також спрямування 2,7 млрд грн на встановлення індивідуальних лічильників газу для споживачів. У розрахунках та прогнозах використовуватимуть той самий курс гривні до долара, який передбачений у держбюджеті.

“Хочу нагадати, що перехід на ринкове ціноутворення, яке наразі дозволяє споживачам купувати газ дешевше від регульованої Урядом ціни, можливе тільки за повної відміни вимоги продавати газ не напряму населенню, а через приватних посередників”, – наголосив Андрій Коболєв.

Нагадаємо, за оперативними даними за січень – березень 2019 року підприємства групи Нафтогаз сплатили до державного та місцевих бюджетів близько 29,5 млрд грн податків та зборів.

категорії
Економіка

Публікації по темі