Найбільш дієвим механізмом залучення інвестицій у залізничну галузь є IPO, — Євген Кравцов

Найбільш дієвим механізмом залучення інвестицій у галузь в найближчому майбутньому є саме IPO. 

Найбільш дієвим механізмом залучення інвестицій у галузь в найближчому майбутньому є саме IPO.

Таку думку голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов висловив у колонці для «Економічної правди».

Як зазначає Євген Кравцов, при існуючому масштабі бізнесу та зношеності інфраструктури й рухомого складу, а також беручи політичні та економічні ризики, недосконале законодавство та інші стоп-фактори, продаж усієї компанії чи великого сегменту бізнесу Укрзалізниці одному стратегічному партнеру у найближчій перспективі навряд чи можливий.

За словами керівника Укрзалізниці, у світі залізниці мають різні форми власності. Наприклад, у Франції, Італії та Німеччині вони на 100% належать державі. У США, Канаді, Бразилії, Південній Африці – це повністю приватна власність. У деяких країнах, як наприклад, у Данії чи Нідерландах, у приватні руки передані лише вантажні перевезення. Існує й не дуже вдалий прецедент продажу залізниці невеликими частинами у Великій Британії.

Ще один механізм залучення приватного капіталу – це розміщення частини акцій на біржі з можливістю участі широкого кола інвесторів. Один із останніх таких успішних кейсів – це вихід на IPO польської PKP Сargo.

Саме ІРО*, на думку Кравцова, є оптимальним варіантом для залучення приватного капіталу в залізничну галузь.

«Окрім недорогих довгих грошей,  IPO дає компанії унікальну можливість поліпшити ефективність роботи та якість корпоративного управління в процесі його підготовки.  IPO – це чудове щеплення від корупції та неефективності, яке зробить Укрзалізницю сильнішою і привабливішою для іноземних інвесторів,- впевнений голова правління компанії.

«У будь-якому разі, коли, навіщо і в який спосіб здійснюватиметься приватизація Укрзалізниці, вирішуватиме її власник – держава», – резюмував Євген Кравцов.

Довідка

Первинна публічна пропозиція ( IPO) — перший публічний продаж акцій приватної компанії, зокрема у формі продажу депозитарних розписок на акції. Продаж акцій може здійснюватися як шляхом розміщення додаткового випуску акцій шляхом відкритої підписки, так і шляхом публічного продажу акцій існуючого випуску акціонерами приватної компанії.

Основною метою проведення IPO є отримання так званого «засновницького прибутку» — прибутку, отримуваного засновниками акціонерних товариств у вигляді різниці між сумою від продажу випущених акцій і капіталом, дійсно вкладеним ними в акціонерне підприємство.

категорії
Економіка

Публікації по темі