Нардепи пропонують продовжити дію податкових пільг для бізнесу

У Раді зареєстрований законопроект, котрим пропонується продовжити дію податкових пільг та спрощень адміністративних процедур.

У Раді зареєстрований законопроект, котрим пропонується внести ряд змін до Податкового кодексу України, та продовжити дію податкових пільг та спрощень адміністративних процедур.

Окрім того, пропонується тимчасово скасувати оподаткування доходів податком на доходи фізичних осіб та військовим збором медичних працівників, задля підвищення рівня заробітної плати.

Відповідний законопроект опублікований на сайті ВРУ.

Народні депутати вважають необхідністю продовжити строк дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, який завершується 1 серпня 2020 року до 2024 року.

«Така необхідність полягає у потребі збереження оптимізованих процедур капіталізації та реорганізації банків в умовах нестабільної економічної ситуації у країні, зокрема у зв’язку з провадженням низки заходів для запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби.», – зазначено у пояснювальній записці до законопроекту.

Пропонуємо продовжити для банків строк, протягом якого вони зможуть за спрощеною процедурою здійснити реорганізацію шляхом приєднання, капіталізацію або добровільно припинити банківську діяльність без припинення юридичної особи до 2024 року.

«Такими спрощеними процедурами за час їх існування скористалась низка банків, які змогли залежно від обраної бізнес-моделі коректно та оптимально в часі трансформувати свою діяльність або збільшити капітал. Продовження строку дії закону, особливо з огляду на рецесію у світовій економіці, позитивно вплине на банківську систему України.», – зазначено у пояснювальній записці до законопроекту.

Також існує потреба зменшити вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн. грн. до 200 млн. грн., що зумовлена необхідністю приведення законодавчих вимог до мінімального розміру статутного капіталу діючих банків в Україні у відповідність до сьогоденних економічних реалій. Зважаючи на ситуацію у банківській системі України, а також ураховуючи поточний стан економіки України в умовах складної епідеміологічної ситуації, яка склалась в країні та в світі, вважаємо, що зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу діючих банків матиме стабілізуючий ефект.

До кінця 2020 року вказане питання найбільш актуальне для 35 малих банків (із 76 банків загалом), здебільшого з українським капіталом, які не зможуть в умовах фінансової кризи та обмежень карантину, пов’язаного з коронавірусною хворобою Covid-19, закумулювати відповідні кошти і здійснити докапіталізацію.

Зокрема, законопроектом пропонується внесення наступних змін:

  •  тимчасово до 30 червня 2020 року невключення до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку доходи у вигляді заробітної плати нараховані (виплачені) медичним та іншим працівникам  закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS‑CoV-2 та лікуванням пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, за переліком, що визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;
  •  продовження строку незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19);
  •  продовження строку ненарахування пені останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19);
  •  продовження звільнення від сплати ЄСВ за себе ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність на період з 1 по 31 травня 2020 року;
  •  продовження мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19);
  •  зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн. грн. до 200 млн. грн;
  •  продовження строку дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, який завершується 1 серпня 2020 року до 2024 року;
  •  внесення ряду інших змін, спрямованих, на врегулювання адміністративних процедур на період дії обмежувальних карантинних заходів та після їх завершення.

 

категорії
ЕкономікаНовини

Публікації по темі