Нардепи пропонують скасувати від оподаткування зарплати на час карантину

Нардепи пропонують встановити принцим «4-7» на період карантину для працюючого населення.

Народні депутати України пропонують встановити принцип «4-7» на період карантину для працюючого населення.

Відповідний законопроект опублікований на сайті Верховної Ради України.

Законопроект передбачає не оподаткування перших 4 000 грн доходу у разі отримання найманою особою заробітної плати у розмірі до 7 000 грн на місяць (принцип «4-7»). В такому разі, особа, що працює отримає «на руки» додаткові до 720 грн на місяць.

«В Україні відсутній реально неоподаткований мінімум, що є «собівартістю» утримання однієї людини (особи) для життя та/або виживання. Впровадження принципу «4-7» може стати у нагоді для запровадження у 2021-2022 роках цивілізованої системи не оподаткування, або повернення сплачених податків у родину, на суму у розмірі прожиткового мінімуму.», – зазначено у пояснювальній записці.

Наслідком прийняття законопроекту зазначається підтримка бідних верств населення та збільшення доходів громадян, розмір заробітної плати яких не перевищує 7 тисяч гривень, під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Наслідком запровадження цього принципу може стати компенсація витрат домогосподарств на додаткові витрати пов’язані із COVID-19, а також  виведення з тіні доходів громадян та подолання незадекларованої праці.

Варто зазначити, законопроект зареєструвала Галина Третьянова, депутат політичної партії «Слуга Народу».

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаНовиниПолітика

Публікації по темі