Наша головна ціль як держави на наступні 5 років – це рівний розвиток регіонів, – Геннадій Зубко

Під час децентралізації за 4 роки зросли власні доходи місцевих бюджетів – до 291 млрд грн.

Сьогодні в Україні міста-мільйонники, на відміну від районних центрів і сіл, мають великі можливості.

Про це розповів Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, передає Урядовий портал.

«Ми говоримо про два ключові напрямки. Це розвиток людського потенціалу, який базується на якості життя, якості послуг і довкілля. І другий – індекс конкурентоспроможності регіонів, а це якість інфраструктури, підготовки кадрів і інвестиційного клімату. Для досягнення цих цілей ми напрацювали необхідну законодавчу базу, стандарти і фінансові інструменти, які вже почали впроваджуватись в регіонах завдяки реформі децентралізації», – зазначив Геннадій Зубко.

Під час децентралізації за 4 роки зросли власні доходи місцевих бюджетів – до 291 млрд грн, збільшились надходження на утримання доріг місцевого значення – 14,7 млрд грн, допомога регіонам на впровадження інфраструктурних проектів з Державного фонду регіонального розвитку – 7,7 млрд грн, субвенція об’єднаним територіальним громадам – 2,1 млрд грн, за ініціативою Президента України в регіони спрямувались кошти на розвиток сільської медицини – 5,5 млрд грн.

«Дуже важливо говорити про те, як державна фінансова підтримка і кошти місцевих бюджетів конвертуються в якість життя. Ми розробили мережу Центрів надання адміністративних послуг, які мають забезпечувати 30-хвилинну доступність. На сьогодні таких Центрів вже 779, з яких 125 в ОТГ. Також за підтримки програми «U-LEAD з Європою» до кінця 2019 року в регіонах розпочнеться реалізація ще 300 ЦНАПів. Друга важлива складова, яка впливає на якість життя, – це освітня послуга. В Україні вже створено 300 НОПів, які забезпечують 4 важливі стандарти: інклюзивність і безбар’єрність, енергоефективність, мотивуючий дизайн і сучасне обладнання. До кінця 2019 року заплановано створення ще 600 НОПів», – розповів Геннадій Зубко.

За словами урядовця, на наступні 5 років стоїть дуже важливе завдання – Україна має стати регіональним лідером серед східноєвропейських країн і країн пострадянського простору.

категорії
Економіка

Публікації по темі