НБУ домігся погашення заборгованості на 924 млн за кредитом рефінансування Дельта Банку

Погашення відбулось за рахунок стягнення переданого Дельта Банком Національному банку заставного майна – облігацій Державної іпотечної установи.

НБУ 21 листопада 2019 року домігся погашення заборгованості за кредитом рефінансування Дельта Банку у розмірі 924,22 млн грн. Погашення відбулось за рахунок стягнення переданого Дельта Банком Національному банку заставного майна – облігацій Державної іпотечної установи.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Судовий спір за позовом Національного банку про звернення стягнення на заставлені цінні папери розглядався з квітня 2017 року, загалом відбулося більше 20 засідань із цього питання. 11 листопада 2019 року Північним апеляційним господарським судом ухвалено рішення, на виконання якого і відбулось погашення у повному обсязі заборгованості за одним із кредитів рефінансування, який було надано Дельта Банку 12  вересня 2014 року.

Унаслідок погашення також підлягатимуть розформуванню резерви Національного банку під очікувані кредитні збитки на суму 922,24 грн, в розмірі заборгованості за основним боргом та нарахованими відсотками.

У своєму коментарі Павло Поляруш, начальник Управління роботи з проблемними активами, зазначив, що Національний банк став повноправним власником облігацій та набув право як на отримання коштів від погашення цінних паперів, що відбудеться 18 листопада 2020 року, так і купонного доходу за ними. “Загалом ми розраховуємо на отримання від Державної іпотечної установи коштів у розмірі 1 072,76 млн грн”, – зазначив він.

Додатково слід зазначити, що після здійснення погашення загальний розмір заборгованості Дельта Банку перед Національним банком за кредитами рефінансування зменшився з 5,82 млрд грн до 4,89 млрд грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі