НБУ готує зняття масштабного обмеження на купівлю валюти

Діюче на сьогодні обмеження для юридичних осіб на купівлю валюти під зобов'язання (NDF) найближчим часом буде відмінене, щойно буде підписано меморандум з МВФ. 

Діюче на сьогодні обмеження для юридичних осіб на купівлю валюти під зобов’язання (NDF) найближчим часом буде відмінене, щойно буде підписано меморандум з МВФ.

Про це заявив заступник голови правління Нацбанку Олег Чурій, пише The page.

«Ми в НБУ вже все майже підготували для зняття. Правління прийняло рішення, що воно буде затверджено після домовленості з МВФ», — сказав він.

Одночасно з цим будуть відмінена і низка інших валютних обмежень.

Залишаться обмеження на інвестиції за кордон, а також під закриття контрактів.

Разом з тим Чурій побоюється, що зняття цього обмеження несе ризики волатильності.

«По-суті, бізнес зможе купувати валю в таких об’ємах, як заманеться», — зазначив заступник голови НБУ.

Нацбанк з 5 листопада минулого скасував обмеження щодо суми на покупку валюти та банківських металів, а також спростив процес купівлі безготівкової іноземної валюти. А поки що денний ліміт, як і раніше, становить 150 тис. грн.

МВФ 8 грудня попередньо погодив програму фінансування України на $5,5 млрд строком на три роки.

Фактично Україна отримала від МВФ Staff Level Agreement (принципову згоду кредитувати країну). Але прийняття остаточного рішення про початок фінансування залежить від виконання обов’язкових умов — prior actions. Рішення про це рада МВФ ухвалить вже у 2020 році.

В той же час прем’єр-міністр України Олексій Гончарук розраховує, що Європейський Союз надасть Україні другий транш макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн євро до квітня 2020 року.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі