НБУ перерахує в Держбюджет 65 мільярдів гривень

Рада НБУ затвердила рішення про розподіл прибутку Нацбанку за 2018 рік.

Рада НБУ затвердила річну фінзвітність та кошторис регулятора за 2018 рік.

Про це повідомив глави ради НБУ Богдан Данилишин.

Як зазначається, рада НБУ затвердила рішення про розподіл прибутку Нацбанку за 2018 рік у сумі 68,5 млрд грн за напрямами формування загальних резервів власного капіталу НБУ – 3,57 млрд грн та зобов’язання НБУ перед держбюджетом – 64,9 млрд грн.

Варто вказати, що в чинній редакції держбюджету на 2019 рік передбачається, що за результатами роботи в 2018 році НБУ має сплатити в держказну не менше 47,6 млрд грн.

Сума прибутку до розподілу, що визначена у 2018 році включає суму коригувань прибутків минулих років у зв’язку з ретроспективним застосуванням змін в обліковій політиці в частині впровадження: Міжнародної системи фінансової звітності 9; Нового Порядку розрахунку валютної позиції та визначення нереалізованих і реалізованих результатів за операціями в іноземній валюті, монетарному золоті та банківських металах.

Ефект від зміни облікової політики у сумі 22 033 млн грн був визнаний у 2018 році та включений до суми прибутку до розподілу, що належить до перерахування до Державного бюджету України на 31 грудня 2018 року”, – йдеться в повідомленні ради НБУ.

категорії
Економіка

Публікації по темі