НБУ планує вдвічі знизити облікову ставку

НБУ планує знизити облікову ставку в найближчі роки більш ніж удвічі, до 8%.

НБУ планує знизити облікову ставку в найближчі роки більш ніж удвічі, до 8%.

Про це заявила заступник голови НБУ Катерина Рожкова під час інтерв’ю на щорічних зборах МВФ, передає Ліга.Фінанси.

За словами Рожкової, Нацбанк має намір знизити облікову ставку з 16,5% до 9% до 2020 року. При цьому, як швидко ключова ставка досягне рівня 8%, буде залежати як від внутрішніх, так і від зовнішніх ризиків.

Рожкова зазначила, що з квітня банк знизив ставку на 3,5 процентних пункта до 16,5%.

«Ми маємо намір поступово знижувати ключову процентну ставку, оскільки, схоже, немає необхідності тримати її на поточному високому рівні, щоб знизити інфляцію до цільового рівня в 5%», — пояснила Рожкова.

За словами Рожкової, торгова війна між США і Китаєм впливає на економіку України, так само як і економіки всього світу. «У вересні світовий попит сповільнилося через негативні очікувані українські експортери зіткнулися з погіршенням умов на світових товарних ринках», — сказала Рожкова.

З іншого боку, зазначила Рожкова, ціни на імпортовані енергоносії перебувають на відносно низькому рівні”, а високі процентні ставки в Україні стали магнітом для іноземних інвесторів, які шукають вищу прибутковість.

«Більш м’яка грошово-кредитна політика центральних банків розвинутих країн стимулює інтерес інвесторів до українських активів», — сказала вона.

категорії
Економіка

Публікації по темі