НБУ позбавив ліцензії мережу валютних обмінників фінансової компанії «Ікс»

Основною підставою для анулювання ліцензії послужило визнання структури власності компанії непрозорою.

Національний банк України (НБУ) анулював ліцензію фінансової компанії «Ікс» на здійснення валютних операцій (діяльність з обміну валют) №189 від 25 травня 2015 року.

Відповідне рішення затверджено 11 жовтня, інформує прес-служба регулятора.

Зазначають, що підставою для анулювання ліцензії послужило визнання структури власності компанії непрозорою, а також встановлення ряду суттєвих порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій і вимог до організації захисту приміщень.

Відтак, починаючи з 2017 року Нацбанк звертав увагу фінкомпанії «Ікс» на невідповідність структури власності вимогам прозорості.

«Замість приведення структури власності у відповідність до вимог щодо прозорості та виконання власниками істотної участі вимог чинного законодавства, зокрема отримання погодження на набуття істотної участі у профільного регулятора – Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, – до структури власності «Ікс» була заведена «футбольна команда» з 11 фізичних осіб, внаслідок чого відбулося розмиття власності таким чином, що жоден з нових учасників «Ікс» не володів істотною участю», – повідомили у НБУ.

Також зазначають, що з боку «Ікс» було допущено значну кількість порушень вимог до організації захисту приміщень, в яких проводиться діяльність з обміну валют. Зокрема щодо обладнання робочих місць касирів елементами відгороджувальних конструкцій, що відповідають встановленим вимогам, системою відеоспостереження, сповіщувачем системи тривожної сигналізації.

НБУ виявив в діяльності ліцензіата ряд порушень порядку проведення валютно-обмінних операцій, зокрема, здійснення операцій з продажу іноземної валюти без документального оформлення, без застосування реєстраторів розрахункових операцій та без оформлення квитанцій про здійснення валютно-обмінних операцій.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі