НБУ прокоментував збереження облікової ставки на рівні 18%

У процесі обговорення всі члени КМП відзначили, що уповільнення інфляції відбувається відповідно до січневого прогнозу Національного банку.

У процесі обговорення всі члени КМП відзначили, що уповільнення інфляції відбувається відповідно до січневого прогнозу Національного банку.

Про це зазначено на сторінці у Facebook НБУ.

У лютому інфляція знизилася до 8,8%, а базова інфляція – до 7,8% у річному вимірі. Це свідчить про послаблення фундаментального інфляційного тиску. Також відбувається і загальне покращення інфляційних очікувань. Усе це створює підґрунтя для переходу до циклу пом’якшення монетарної політики.

Водночас ризики для подальшого уповільнення інфляції залишаються актуальними, а фундаментальний інфляційний тиск все ще суттєвим. За таких умов думки щодо початку циклу зниження облікової ставки розділилися.

Два члени КМП висловилися на користь зниження облікової ставки, натомість шість членів КМП виступили за необхідність збереження облікової ставки незмінною. Вони зазначили, що пом’якшення монетарної політики поки є передчасним, проте до його розгляду необхідно повернутися на наступних засіданнях КМП. Час початку циклу зниження облікової ставки повинен бути обраним таким чином, щоб мінімізувати ризики для зниження інфляції до цілі.

Нагадаємо, що Національний банк України залишив без зміни облікову ставку на рівні 18% річних. Останнього разу центробанк знижував облікову ставку до 12,5% із 13% річних (26 травня 2017 року). До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% з 14% річних.

Довідково. 

Облікова ставка Національного банку України — один із монетарних інструментів, за допомогою якого Національний банк України встановлює для банків та інших суб’єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових коштів.

категорії
Економіка

Публікації по темі