НБУ: Рада з фінансової стабільності обговорила питання зниження обсягу непрацюючих кредитів у держбанках

Ризики валютного ринку зменшились навіть після набуття чинності Закону України «Про валюту та валютні операції» на початку лютого 2019 року.

З кінця 2018 року окремі ризики для стабільності фінансової системи України знизились – констатували учасники першого в цьому році засідання Ради з фінансової стабільності.

Про це інформує прес-служба НБУ.

Ризики валютного ринку зменшились навіть після набуття чинності Закону України «Про валюту та валютні операції» на початку лютого 2019 року. Надходження експортної виручки та збільшення портфельних інвестицій нерезидентів в ОВДП сприяють помірному зміцненню гривні. Банківська система також демонструє стабільну та прибуткову діяльність.

Водночас, учасники зазначили, що у 2019 році зростання економіки уповільниться через послаблення зовнішнього попиту та необхідність дотримуватися жорсткої монетарної та фіскальної політики, завдяки чому триватиме зниження інфляції зниження інфляції. Серед ключових ризиків – більш стрімке уповільнення світового економічного зростання та темпів зростання країн – торговельних партнерів України, а також можлива несприятлива динаміка на товарних ринках.

Учасники зустрічі підкреслили важливість збереження поточної динаміки співпраці із міжнародними фінансовими організаціями, вчасного виконання взятих Україною зобов’язань та отримання запланованих траншів фінансової допомоги. Це необхідно для безболісного проходження періоду пікових виплат за зовнішнім боргом та подальшого проведення реформ.

Учасники засідання обговорили питання зниження обсягу непрацюючих кредитів в банківському секторі, а також відзначили роботу впродовж минулого року Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку, спрямовану на скорочення обсягів проблемної заборгованості. Темпи скорочення такої заборгованості у останньому найбільші. Ця робота здійснювалась у тому числі з урахуванням оприлюднених наприкінці 2018 року рекомендацій для державних банків по роботі з NPL. Учасники Ради підкреслили, що проблема NPLs на балансах державних банків має бути остаточно вирішена впродовж 2019 року.

На додаток, обговорили питання реструктуризації заборгованості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб перед Міністерством фінансів України. Учасники підтримали думку, що вирішення проблеми надмірного боргового навантаження на Фонд має бути комплексним і потребує окремої законодавчої ініціативи.

На завершення засідання учасники також наголосили на важливості розвитку вторинного ринку гривневих ОВДП зокрема на таких міжнародних платформах як Reuters та Bloomberg як для міжнародних, так і для локальних інвесторів. Це стає особливо актуальним після підписання угоди з Clearstream 13 березня, що відкриває доступ міжнародним інвесторам до ринку ОВДП. Для цього має відбутись спрощення Національною комісією з цінних паперів і фондового ринку вимог щодо торгівлі цим інструментом на вторинному ринку.

Нагадаємо, Національний банк України має намір поширити вимоги щодо здійснення операцій із приймання готівки в гривнях для подальшого її переказу на операторів поштового зв’язку, які отримали ліцензію Національного банку України на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків (далі – ліцензія на переказ).

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 12 лютого 2013 року № 42”, що пропонується для громадського обговорення, передає прес-служба Нацбанку.

категорії
Економіка

Публікації по темі