НБУ штрафуватиме банки за ризиковані валютні угоди

НБУ не буде відмовлятися від інспекційних перевірок банків на час перехідного періоду.

З 7 лютого 2019 року Національний банк переведе банки на нову модель аналізу ризиків валютних операцій клієнтів на суму понад 150 тис. грн.

Про це на брифінгу повідомив заступник голови НБУ Олег Чурій, передає кореспондент LIGA.net.

«Такі угоди будуть проходити процедури фінансового моніторингу за принципом, який банки вже застосовують до гривневих операцій. Разом з банками ми будемо розробляти кращі практики. Ринку знадобиться перехідний період, ми розуміємо, що він буде досить складним», – зазначив Олег Чурий.

За словами Чурия, НБУ не буде відмовлятися від інспекційних перевірок банків на час перехідного періоду, і буде застосовувати заходи впливу (попередження, штраф, звільнення керівників – ред.) до банків, які стануть пропускати ризиковані операції.

“Є банки, які знають клієнтів багато років – в таких випадках банк може не вимагати великих пакетів документів. Але якщо є підстави вважати, що у операції немає економічної підстави, і банк бачить ризики виведення капіталу – таких клієнтів потрібно аналізувати більш ретельно”, – зазначив заступник голови.

Нова система замінить собою валютний контроль, при якому банки вимагали конкретний перелік документів для абсолютно всіх угод у валюті, уточнив керівник проектів департаменту відкритих ринків НБУ Эмал Бахтари.

«В майбутньому зникнуть Департаменти валютного контролю банків, які зараз виконують цю функцію. Їх функціонал перейде у відомство департаментів фінмоніторингу. Поки у нас зберігаються валютні обмеження. Департаментам валютного контролю доведеться переорієнтуватися на завдання фінмоніторингу», – підсумував Олег Чурий, заступник голови НБУ.

категорії
Економіка

Публікації по темі