НБУ видав понад 114 мільярдів гривень банкам на зберігання

Згодом географія діяльності уповноважених банків розшириться.

Національний банк у січні – вересні 2018 року видав банкам (у тому числі, на зберігання в уповноважених банках) майже 114,4 млрд грн, що на 11,7% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомили на офіційному сайті Національного банку України.

Як зазначив директор департаменту грошового обігу Віктор Зайвенко, за цей період в НБУ повернулося понад 100,3 мільярда гривень як придатних до обігу, так і зношених банкнот, що на 22,6% менше показника за аналогічний період 2017 року.

Водночас у поточному році зросли обсяги продажу та купівлі готівки на міжбанківському ринку.

На сайті пояснили, що з 2016 року в Україні розпочалася реалізація Концепції організації готівкового обігу, що передбачає перехід від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що існувала в Україні, на делеговану модель.

«Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає у тому, що Національний банк передає запаси готівки Національного банку на зберігання уповноваженим банкам для забезпечення готівкою регіонів», – додали у повідомленні.

До таких регіонів України відносяться: Вінницька, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська,  Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Чернігівська та Черкаська області.

Зазначається, що згодом географія діяльності уповноважених банків розшириться, і до кінця 2018 року делегована модель готівкового обігу має запрацювати майже у всіх регіонах країни. В перспективі у власності НБУ залишаться лише два касових центри в Києві та Львові.

категорії
Економіка

Публікації по темі