НБУ відтермінував застосування міжнародного номера банківського рахунку IBAN до початку серпня

Національний банк України відтермінував застосування в Україні міжнародного номера банківського рахунку до початку серпня з 1 квітня 2019 року.

Національний банк України відтермінував застосування в Україні міжнародного номера банківського рахунку до початку серпня з 1 квітня 2019 року.

Про це повідомив на прес-конференції директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку Олександр Яблунівський, інформує Бізнес Цензор.

“Ми прийняли рішення щодо перенесення дати впровадження IBAN з 1 квітня на початок серпня. Ми окремо офіційно про це оголосимо”, – сказав Олександр  Яблунівський.

Він зазначив, що імплементація в Україні стандарту IBAN – це дуже важливий крок у переході на міжнародні стандарти, який повинен мотивувати і сприяти популяризації Системи електронних платежів НБУ серед її користувачів, перш за все небанківських установ.

“Ми дуже ретельно аналізуємо, хто є клієнтом СЕП. Банки – це тільки частина операцій, тоді як основна частка – це клієнтські операції. У майбутньому ми сподіваємося залучити не тільки банки, але і великі компанії до обговорення бачення розвитку СЕП, тієї функціональності, яка повинна бути в майбутній системі”, – зазначив директор департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Нацбанку.

Прикладом такого нового функціоналу, за його словами, може бути здійснення платежів з використанням не тільки рахунки, але нікого никнейма (alias), такий як номер мобільного рахунку або email.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі