НБУ відхилив дві аудиторські компанії від проведення зовнішнього аудиту в банках

Відповідне рішення прийнято Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.

Національний банк 11 жовтня 2019 року прийняв рішення про відхилення аудиторської компанії  “Аваль” і аудиторської фірми “Респект”, які були обрані банками для проведення аудиторської перевірки річної фінансової звітності за 2019 рік.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Підставою для прийняття такого рішення стало недотримання аудиторами у попередній звітний період вимог нормативно-правових актів НБУ з питань порядку подання банком до Національного банку аудиторського звіту в частині достовірності  (аудиторська компанія  “Аваль”) та розкриття інформації (аудиторська фірма “Респект”), що обов’язково мають міститися в звіті за результатами проведення аудиту. Право Національного банку на відхилення аудиторської фірми визначене в пункті 15 розділу ІІ Положення про порядок відхилення (відсторонення) Національним банком аудиторської фірми, яка обрана банком для проведення зовнішнього аудиту, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 2 серпня 2018 року № 89.

Відповідно до цього Положення аудиторська фірма, щодо якої Національний банк прийняв рішення про відхилення або про відсторонення, має право взяти участь у конкурсі з відбору аудиторських фірм, які можуть бути обрані банком для проведення аудиту фінансової звітності, не раніше ніж через рік із дати прийняття Національним банком відповідного рішення (пункт 9 розділу І Положення № 89)

категорії
Економіка

Публікації по темі