НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради Ощадбанку

Нацбанк висловлює глибоке занепокоєння процедурою, за якою новообрана наглядова рада продовжила контракт з головою правління Ощадбанку.

Нацбанк відхилив кандидатури більшості членів ради Ощадбанку.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

За результатами оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам було прийнято рішення відмовити у погодженні таким особам:

  • Шевкі Аджунеру (голова наглядової ради, незалежний директор)
  • Олексію Грінченку (заступник голови наглядової ради,
  • незалежний директор)
  • Олексію Резнікову (член наглядової ради, незалежний директор)
  • Дмитру Власову (член наглядової ради, представник від Верховної Ради України)
  • Даніелю Білаку (член наглядової ради, представник від Кабінету Міністрів України)

Водночас Нацбанк висловлює глибоке занепокоєння процедурою, за якою новообрана наглядова рада продовжила контракт з головою правління Ощадбанку.

«Призначення голови правління має відбуватися за результатами конкурсу, відповідно до запровадженої реформи корпоративного управління у держбанках. Натомість, наглядова рада Ощадбанку без проведення конкурсу прийняла рішення продовжити контракт із нинішнім головою правління на 5 років», — йдеться у повідомленні.

В НБУ зазначили, що незалежно від того, хто обійматиме посаду голови правління, що безсумнівно є прерогативою наглядової ради, всі процедури, передбачені законом, мають бути дотримані.

Свою позицію Національний банк у встановленому порядку доведе до Кабінету Міністрів України, який здійснює повноваження власника щодо Ощадбанку, йдеться у повідомленні.

2 серпня наглядова рада державного Ощадбанку за результатами незалежної оцінки професійної придатності та відповідності кваліфікаційним вимогам продовжила повноваження голови правління фінустанови Андрія Пишного ще на 5 років.

категорії
Економіка

Публікації по темі