НБУ виявив незаконні операції клієнтів банків на 17 мільярдів

Нацбанк під час перевірок з питань фінансового моніторингу виявив незаконні операції на понад 16,8 млрд грн та $98 млн. Про це йдеться у повідомленні регулятора. За III квартал 2019 року Нацбанк...

Нацбанк під час перевірок з питань фінансового моніторингу виявив незаконні операції на понад 16,8 млрд грн та $98 млн.

Про це йдеться у повідомленні регулятора.

За III квартал 2019 року Нацбанк надіслав Службі безпеки України інформацію стосовно 20 банків та 2 небанківських фінансових установ.

За результатами перевірок з питань фінансового моніторингу надіслано 10 листів з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів 17 банків та 2небанківських фінансових установ. Йдеться про фінансові операції на загальну суму понад 16,8 млрд грн та 98 млн дол.

За результатами валютного нагляду з метою реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю надіслано 8 листів про великомасштабні операції клієнтів 17 банків на загальну суму більше 799,2 млн грн, 873,3 млн доларів, 47,6 млн євро, 48,3 млн злотих та 69,6 млн російських рублів.

Надана правоохоронцям інформація здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків і небанківських фінансових установ фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, конвертацією (переведенням) безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, уникненням оподаткування.

Нагадаємо, Нацбанк у ІI кварталі 2019 року надіслав правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 5 банків на загальну суму понад 3,7 млрд грн.

категорії
Економіка

Публікації по темі