НБУ: Вторинний ринок ОВДП за рік зріс на 70%

Обсяг угод на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у гривні, у 2019 році зріс на понад 70% - з 72 млрд до 123 млрд грн.

Обсяг угод на вторинному ринку облігацій внутрішньої державної позики, номінованих у гривні, у 2019 році зріс на понад 70% – з 72 млрд до 123 млрд грн (без неринкових угод та угод, що пов’язані з первинними розміщеннями).

Про це йдеться у повідомленні НБУ на сторінці у Фейсбук.

«Це говорить про подальше зміцнення довіри інвесторів до гривні і державних цінних паперів. Така динаміка є також індикатором суттєвого зростання ліквідності вторинного ринку ОВДП, що робить інвестиції у нього привабливішими», – йдеться в повідомленні НБУ.

За оцінками Національного банку, минулорічне зростання ринку ОВДП пов’язане насамперед з відкриттям лінку з міжнародним депозитарієм Clearstream, що спростило доступ іноземних інвесторів до українського ринку.

Упродовж минулого року нерезиденти інвестували в державні гривневі облігації близько $4,3 млрд. Приплив цих інвестицій сприяв помітному пожвавленню як первинного, так і вторинного ринку ОВДП.

На думку регулятора, ринок державних цінних паперів має суттєвий потенціал і для подальшого зростання, прискорити яке має, зокрема, концентрація вторинного ринку ОВДП на міжнародних торгівельних платформах, що сприятиме розширенню бази інвесторів, прозорішому ціноутворенню та зростанню ліквідності ринку.

Цьому також сприятиме очікуване переформатування ринку первинних дилерів ОВДП, які мають чітко дотримуватися зобов’язань щодо підтримки котирувань.

Міністерство фінансів оприлюднило рейтинг усіх 12 первинних дилерів за 2019 рік за обсягами придбання облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

За підсумками 2019 року українці збільшили обсяг вкладень в облігації внутрішньої державної позики на 3,7 млрд грн.

Міністерство фінансів має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті на зовнішньому у 2020 році.

Міністерство фінансів має намір перейти тільки на гривневі запозичення на внутрішньому ринку, а також припинить випуск п’ятирічних облігацій внутрішньої державної позики.

категорії
Економіка

Публікації по темі