НБУ з початку року перевірив майже 800 пунктів обміну валют

Перевірки здійснювались у всіх регіонах України.

Національний банк України (НБУ) за 9 місяців 2018 року провів 787 перевірок структурних підрозділів небанківських фінансових установ (НФУ) з питань дотримання порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Основні недоліки, виявлені у ході перевірок структурних підрозділів НФУ – це проведення валютно-обмінних операцій без відповідного документального оформлення; виявлення під час перевірки значної невідповідності між обсягами готівкових коштів в касі НФУ та бухгалтерськими звітними документам; ненадання в ході здійснення перевірки документів, матеріалів, інформації на запит уповноваженого працівника Національного банку; перешкоджання проведенню перевірки», – йдеться в повідомленні.

Так, за даними НБУ, середньомісячні обсяги валюто-обмінних операцій по одному обмінному пункту зросли з 40-50 доларів США (у 2016 році) до 6 тисяч доларів США – у 2018-му.

Зазначили, що в Україні зменшується кількість нелегальних пунктів обміну валюти, адже працювати офіційно їх власникам стає вигідніше.

Заразом за 9 місяців 2018 року уповноваженими працівниками Національного банку було виявлено 55 пунктів обміну валют, які працювали нелегально у м. Києві, в Закарпатській, Харківській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Дніпропетровській областях.

Нагадують, що відповідно до постанови Правління НБУ від 01.07.2016 № 962 діє Реєстр приміщень, які здійснюють ліцензовану діяльність з обміну валют або надання інших фінансових послуг з використанням готівки в національній та іноземній валютах.

Також зазначають, що Національний банк за 2017 рік здійснив 1018 перевірок структурних підрозділів (пунктів з обміну валюти) небанківських фінансових установ (НФУ).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Національний банк України анулював ліцензію фінансової компанії «Ікс» на здійснення валютних операцій (діяльність з обміну валют) №189 від 25 травня 2015 року.

категорії
Економіка

Публікації по темі