НБУ забезпечив рівні умови для діяльності учасників небанківського фінансового ринку

Він продовжив їм дію генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій.

Нацбанк продовжив небанківським фінансовим установам дію генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, термін дії яких закінчується з 15 листопада 2018 року по 6 травня 2019 року. НБУ відлімітував їхню дію 7 травня 2019.

Про це повідомляє прес-служба регулятора, передає Ліга.Фінанси.

НБУ пояснює, що це зроблено для забезпечення рівних і єдиних умов для діяльності учасників небанківського фінансового ринку.

Зокрема, продовження терміну дії відповідних ліцензій пов’язане з введенням в дію 7 лютого 2019 року Закону України “Про валюті і валютні операції”, який передбачає, що ліцензії на здійснення валютних операцій, видані після введення його в дію, будуть діяти безстроково.

“У зв’язку з цим, могла виникнути ситуація, при якій небанківські фінансові установи, дія ліцензій яких закінчується до введення в дію закону, отримали б термінові ліцензії, а установи, дія ліцензій яких закінчується після введення в дію цього закону – безстрокові”, – повідомили в НБУ.

Також в Нацбанку зазначили, що на сьогодні НБУ видав генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій 90 небанківським фінансовим установам та національному оператору поштового зв’язку, з них 33 ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют.

Важливо, що у 10 небанківських фінансових установ термін дії ліцензії закінчується до 7 лютого 2019 року, а ще в 7 небанківських фінансових установ – протягом трьох місяців після дати введення в дію цього закону.

“Завдяки новій постанові вищевказані небанківські фінансові установи зможуть відразу отримати безстрокові ліцензії на здійснення валютних операцій”, – додає прес-служба регулятора.

категорії
Економіка

Публікації по темі