НБУ змінить критерії, за якими щороку визначає системно важливі банки

Нові підходи мають точніше відображати значимість банків для ринку.

Національний банк змінить критерії, за якими щороку визначає системно важливі банки на наступний рік.

Про це інформує прес-служба НБУ.

Відповідне рішення пов’язане з необхідністю врахування міжнародної практики у визначенні критеріїв системної важливості, зокрема рекомендацій Європейського наглядового органу (EBA – European Banking Authority). Нові підходи мають точніше відображати значимість банків для ринку.

Відтак, Національний банк впродовж березня-квітня завершить оновлення методології оцінки системної важливості банків.  Оновлені критерії, а також затверджений відповідно до них перелік системно важливих банків на 2020 рік буде оприлюднено на сайті Національного банку до 1 червня 2019 року.

Перенесення термінів для визначення системно важливих банків закріплене постановою Правління Національного банку України №46 “Про внесення зміни до Положення про порядок визначення системно важливих банків”, яка затверджена і набуває чинності 28 лютого 2019 року.

Нагадаємо, відповідно до чинних критеріїв з 2016 року системно важливими банками незмінно визначались Приватбанк, Укрексімбанк та Ощадбанк. У 2019 році вони так само мають статус системно важливих.

категорії
Економіка

Публікації по темі