Нерезиденти вивели з українських ОВДП майже 8 мільярдів

У період з 6 березня по 6 квітня іноземні інвестори зменшили свій портфель облігацій внутрішньої державної позики України на 7,95 мільярда гривень.

У період з 6 березня по 6 квітня іноземні інвестори зменшили свій портфель облігацій внутрішньої державної позики України на 7,95 мільярда гривень.

Про це йдеться в даних НБУ.

Станом на 6 квітня у розпорядженні іноземців перебуває ОВДП на загальну суму 118,12 мільярда гривень — це 14% від усіх випущених Україною облігацій, які перебувають в обігу. У фізосіб — 8,59 млрд грн, юридичих осіб — 51,88 млрд грн.

6 березня у іноземців перебувало держоблігацій України на загальну суму 126,07 мільярда гривень, що складало 15,45% від всіх випущених облігацій.

На початку 2020 року нестабільна ситуація на світових фінансових ринках позначилася на Україні. Зокрема, істотно знизився попит іноземних інвесторів на державні боргові цінні папери.

31 березня Мінфін знову скасував аукціон із продажу ОВДП. 17 березня Мінфін пропонував на аукціоні лише доларові ОВДП. За результатами аукціону з продажу ОВДП, Міністерство фінансів залучило до бюджету $71,6 мільйона. 10 березня Мінфін скасував аукціон з ОВДП через нестабільну ситуацію.

Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення ОВДП 3 березня 2020 року залучило до держбюджету 6,6 мільярда гривень. Інвесторам, зокрема, запропонували держоблігації в євро.

У 2019 році саме сплеск попиту на українські ОВДП серед іноземних інвесторів спричинив значні надходження валюти в економіку України. Це сприяло ревальвації гривні, а курс валют наприкінці 2019 року складав майже 23 грн/$.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі