НКРЕКП схвалила інвестпрограму Укренерго на 2019 рік

НКРЕКП схвалила інвестиційну програму Укренерго на 2019 р. на рівні 3,3 млрд гривень.

НКРЕКП схвалила інвестиційну програму Укренерго на 2019 р. на рівні 3,3 млрд гривень.

Повідомляє прес-служба компанії.

НКРЕКП схвалила інвестиційну програму Укренерго на 2019 р. на рівні 3,309 млрд гривень. Зокрема, серед джерел фінансування на власні кошти компанії (прибуток, амортизація, інший дохід, невикористані кошти 2018 року) припадає 1,3  млрд грн, на кредитні — 1,942 млрд грн, на дохід від розподілу пропускної спроможності міждержавних електромереж — 0,06 млрд грн.

Загальний розмір інвестпрограми Укренерго на 2019 рік є більшим на 15 % в порівнянні з 2018 р.

Основними проектами інвестиційної програми Укренерго на 2019 р. є: будівництво ПС 500 кВ «Кремінська» із заходами ПЛ 500 кВ Донбаська-Донська та ПЛ 220 кВ Кремінська-Ювілейна у Луганській області, реконструкція та автоматизація підстанцій, будівництво ПЛ 330 кВ Західноукраїнська-Богородчани з реконструкцією ПС 330 кВ «Богородчани» і ПС 750 кВ «Західноукраїнська». А також закупівля та встановлення програмного забезпечення для нового ринку електроенергії та реконструкція відкритих розподільних пристроїв та ЛЕП 750 кВ, 330 кВ, 220, 110 кВ.

«Укренерго повністю підтримує редакцію інвестпрограми, яку затвердила НКРЕКП. Водночас наприкінці першого півріччя ми плануємо подати на розгляд Комісії зміни до неї. Це пов’язано з тим, що найближчим часом ми сподіваємося вирішити проблему з вибіркою коштів за кредитом Світового банку, а саме — блокування Міненерговугілля платежів за контрактом на закупівлю ПЗ для платформи Market Management System. Адже 20 березня уряд ухвалив зміни до своєї Постанови від 27.01.2016. №70, які дозволяють покласти функції відповідального виконавця з проекту, який підтримує міжнародна фінансова організація, безпосередньо на підприємство — бенефіціара коштів. Щойно це буде зроблено, платежі розблокуються, і ми зможемо проводити вибір коштів по цьому кредиту за новою процедурою», — зазначив керівник ДП «НЕК «Укренерго» Всеволод Ковальчук.

Нагадаємо, що рівень виконання Укренерго інвестиційної програми у 2018 році склав 96%. Фактично було забезпечено фінансування об’єктів реконструкції та будівництва на суму 2,8 млрд грн, освоєно 2,7 млрд грн та введено в експлуатацію об’єктів на 1,9 млрд грн. Це є найвищим показником виконання інвестпрограми за останні роки.

Довідка

ДП «НЕК «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). До складу Компанії входять 8 енергосистем, що охоплює всю територію України, а команда налічує  понад 9 тис. співробітників.

категорії
Економіка

Публікації по темі