Новий ринок е/е скасував регуляторні обмеження імпорту електроенергії в Україну

Старт нового ринку електроенергії відкрив можливість імпорту електроенергії в Україну, скасувавши регуляторні обмеження.

Старт нового ринку електроенергії відкрив можливість імпорту електроенергії в Україну, скасувавши регуляторні обмеження.

Про це повідомляє прес-служба НЕК «Укренерго», передає Finance.ua.

Вже з 15 липня в «острів» почалися імпортні поставки з Угорщини. Станом на 17 липня в «острів Бурштинської ТЕС» імпортовано майже 97 млн кВт/год електроенергії, з них 92,6 млн кВт/год – зі Словаччини і 4,2 млн кВт/год – з Угорщини.

Крім того, з 10 липня розпочався імпорт електроенергії з Білорусі, який на сьогодні сумарно становить 6,8 млн кВт/год.

«Саме імпортні поставки наразі є важливою передумовою для створення реальної конкуренції на вітчизняному ринку електроенергії», – йдеться у повідомленні.

Також, це дозволяє збільшити обсяги заявок від надавачів послуг з балансування на балансуючому ринку. Адже через підвищення конкуренції на ринку на добу наперед (РДН), вітчизняні виробники виставили нерозпродану частину виробленої електроенергії на внутрішньодобовому ринку (ВДР) та балансуючому ринку (БР).

Збільшенню обсягів наявних резервів потужності в енергосистемі України значно сприятиме повномасштабний запуск ринку допоміжних послуг як сегменту нового ринку електроенергії.

Нагадаємо, з 1 серпня 2019 р. відбудеться зниження вартості електроенергії для непобутових споживачів.

категорії
Економіка

Публікації по темі