Новий законопроект про працю допоможе аграріям перейти до офіційного працевлаштування

Час спростити переоформлення для працівників агрохолдингів, які не працюють 12 місяців в одному і тому ж господарстві. 

У новому законопроекті про працю прописані можливості для аграріїв, які працюють на кількох об’єктах у різних роботодавців офіційно оформлювати свою діяльність та звільнення з роботи.

Про це повідомив під час медіа-заходу “Свобода, рівність, гідні умови. Які можливості українцям надає законопроект про працю?” Тимофій Милованов, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Він розповів, що час спростити переоформлення для працівників агрохолдингів, які не працюють 12 місяців в одному і тому ж господарстві.

“Закінчився проект у аграрія – бригада відпрацювала 2 тижні на одному агрохолдингу, йому потрібно переїхати на інший, в інше село чи регіон. Сьогодні це або відрядження або істотна зміна умов праці. Це потрібно погоджувати за 2 місяці. Це створює ситуацію, що ніхто не погоджує, і всі ці люди порушують законодавство”, – повідомив Тимофій Милованов.

Як результат, такі дії призводять  до можливості корупції та штрафів. Приходять перевірки – бачать порушення законодавства – штрафи, хабарі. Також такі порушення призводять до неоформлення цих стосунків. “І маємо те, що сьогодні на ринку землі – аграрії не можуть показати свій бізнес, бо у них всі чи половина оформлені нелегально. Настав час сказати чесно, що світ змінюється і сьогодні потрібна гнучкість. Потрібно дозволити всі ті новітні трудові відносини, які є”, – додав Міністр.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі