«Обсяг дорожніх робіт цього року – безпрецедентний», – Володимир Гройсман

Уряд України активно втілює Стратегію розбудови дорожнього господарства країни.

Цього року Уряд України в рамках втілення Стратегії розбудови дорожнього господарства країни забезпечив виконання обсягу дорожніх робіт, що перевищує показники минулих років. Кількість лабораторних перевірок якості дорожнього полотна, при цьому, йде на тисячі

Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Інформацію оприлюднили на Урядовому порталі.

«Цього року ми забезпечили безпрецедентний рівень і обсяг ремонту, реконструкції доріг – по кожному регіону. Ми не беремося за справу, аби потім її кинути. Ми щороку перевиконуємо навіть ті завдання, які ставимо перед собою. Наступного року закладаємо 56 млрд грн на виконання дорожніх робіт», – повідомив Володимир Гройсман.

Він відзначив, що головний показник ефективності всіх кроків – якісні і безпечні дороги, яких стає дедалі більше. За процесом спостерігають Державна аудиторська служба, яка веде фінансовий облік, а також фахівці ДП «Дорожній контроль якості».

«Держаудитслужба постійно перевіряє фінансову звітність, плюс існує система лабораторних досліджень. Бригади роблять проби і визначають, чи відповідає технологія нормам. Жодної гривні ми не платимо за погано зроблені дороги. Цього року зроблено біля 3 тис. таких досліджень. Плюс 300-400 різних перевірочних заходів, які дозволяють добиватися якості», – повідомив Глава Уряду.

Окремо Володимир Гройсман наголосив, що і місцева влада долучається до процесу – шляхом використання ресурсу, який надійшов у рамках реформи децентралізації.  «Люди не можуть чекати, коли влада побудує дорогу. Ми ухвалили Стратегію, знайшли ресурс. Треба організаційно над цим питанням працювати», – сказав Володимир Гройсман.

Додав, що на заходи безпеки руху цього року виділено понад 2 млрд грн, при цьому наступного року асигнування не зменшаться. «Ми затвердили план на 2018-2022 рік – за 5 років з’єднати всі обласні центри. Наступного року виділяємо 17,7 млрд грн на місцеві дороги – в райцентрах, куди руки держави не доходили десятиліттями. Окрім того, ми з вересня ввели нові норми проектування та будівництва, аби якість та рівень безпеки були такі, як в Європі. Це дасть можливість уникнути величезного виклику – смертності на дорогах. Тож будемо посилювати наші вимоги і контроль».

категорії
Економіка

Публікації по темі