Обсяг спалювання енергоносіїв в Україні такий же, як у Франції. Але ми не будуємо Airbus, – Геннадій Зубко

За останній час великі промислові компанії України стали значно більше приділяти уваги підвищенню енергоефективності виробництва.

Обсяг енергії, що використовується в Україні для виробництва одиниці товарів і послуг (тобто на одиницю ВВП), майже в чотири рази перевищує середній показник для країн Євросоюзу

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Обсяг спалювання енергоносіїв в Україні такий же, як у Франції чи Німеччині. Але ж ми не будуємо Airbus, як у Франції, чи мерседеси, як у Німеччині. І хоча після 2014 року Україна істотно скоротила обсяг споживання газу (у 2012 році він становив 49,6 млрд м3, а в 2018 – 32,3 млрд м3), її економіка знаходиться на катастрофічно неконкурентоспроможному рівні енергоспоживання в Європі», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

За його словами, за останній час великі промислові компанії України стали значно більше приділяти уваги підвищенню енергоефективності виробництва, впроваджуючи інноваційні технології для зниження обсягів споживання енергії в умовах її нестачі. Але не менш важливим шляхом вирішення проблеми є підвищення розумного споживання ресурсів у житловому секторі. Адже саме ЖКГ – друга за енергоємністю галузь в Україні (після металургії, машинобудування, хімії, нафтохімії). Її потенціал в плані ефективного споживання ресурсів становить, за оцінками фахівців, приблизно 40% від потреби всієї країни.

«На цьому напрямку і було вирішено зосередити зусилля, почавши реформу енергоефективності в ЖКГ. Ключове питання полягало в тому, як колосальні ресурси, які витрачаються на підтримку неефективної системи, втілити в джерело для фінансування енергозберігаючих програм. Адже ці гроші все одно витрачаються: або людьми, які платять за комунальні послуги, або державою, яка виділяє субсидії. Наша концепція: проінвестувавши один раз в енергоефективність, країна покладе край бездумному розбазарюванню енергоресурсів. Інвестування в енергоефективність означає інвестування в економіку, тобто в майбутнє», — коментує Геннадій Зубко.

Енергоефективність, вважає він, – це не тільки шлях до енергетичної незалежності країни, зменшення споживання ресурсів і зниження сум в комунальних рахунках, а й спосіб наведення порядку в енергетичній галузі та сфері ЖКГ, знищення корупційної складової.

 

категорії
Економіка

Публікації по темі