ОЕСР підтримує Україну в розвитку енергосервісу для утеплення установ

На сьогодні підписано 255 ЕСКО-договорів на суму контрактів понад 275 млн гривень.

Стрімкий розвиток ринку ЕСКО-послуг та плани щодо удосконалення законодавства у цій сфері обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Габріелою Мірандою, регіональним менеджером Секретаріату глобальних відносин Організації економічного співробітництва та розвитку (OECР).

Про це йдеться на сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

За даними звіту OECР, впроваджені законодавчі стимули дозволили місцевим органам влади та інвесторам співпрацювати у рамках ЕСКО-договорів та реалізовувати енергоефективні заходи у бюджетній сфері.

Як результат, на сьогодні підписано 255 ЕСКО-договорів на суму контрактів понад 275 млн гривень. З них більше 80% укладено саме в минулому році.

«На досягнутому не зупиняємося. Ми проаналізували найчастіші питання, які виникають у роботі замовників та виконавців енергосервісу, і разом із депутатським корпусом запропонували зміни до законодавства», – повідомив Голова Держенергоефективності.

Прийняття відповідних законодавчих актів дозволить: полегшити умови укладення ЕСКО-договорів; сприяти залученню інвестицій в енергосервіс; стимулювати проведення комплексних енергоефективних проектів на об’єктах.

Держенергоефективності та OECР і надалі співпрацюватимуть, використовуючи досвід різних країн світу у розвитку ринку енергосервісу (Норвегії, Іспанії тощо).

Довідка

ЕСКО-договори – це механізм, що дозволяє звичайному споживачу ресурсів значно скоротити витрати на енергоресурси та модернізувати енргообладнання без значних інвестицій зі свого боку. Енергосервісний договір передбачає здійснення енергосервісними (ЕСКО) компаніями енергоефективних проектів (мається на увазі оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за кредитні кошти інвестора, в ролі якого можуть виступати міжнародні фінансові інституції, зменшення плати за енергоносії не менше, ніж на 20%, і погашення отриманої позики за рахунок економії витрат на енергоресурси (за обов’язкової умови, що тариф для споживачів залишається незмінним).

Популяризація ЕСКО-контрактів (енергосервісних договорів) не просто усуває основні перешкоди залучення приватного капіталу в енергоефективність об’єктів соціально-гуманітарної сфери, але є зеленим світлом для  енергоощадних проектів у житлово-комунальному секторі, де потенціал капіталовкладень становить 225 млрд гривень, а економія газу в сфері централізованого теплопостачання може сягнути 2,25 млрд куб м/рік.

За допомогою cистеми публічних закупівель ProZorro здійснюватиметься надважливий громадський контроль, бо все повинно бути відкрито та чесно. До того ж, аналогів таким закупівлям немає ніде в світі – наш досвід буде інноваційним. Вже сьогодні розроблено спеціальний модуль для центральної бази даних ProZorro, що поступово впроваджуватиметься на електронних торговельних майданчиках системи.

категорії
Економіка

Публікації по темі

Новини