Оговорили вудобуток і ефективне споживання газу в Україні

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у форумі Ukrainian Gas Open, де із членами Energy Club обговорив актуальні питання видобутку, а також ефективного споживання газу в Україні. Про це...

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук взяв участь у форумі Ukrainian Gas Open, де із членами Energy Club обговорив актуальні питання видобутку, а також ефективного споживання газу в Україні.

Про це іформує пресслужба.

«На моє переконання, зазначені напрями тісно взаємопов’язані. Так, скорочення та заміщення імпортного газу завжди було і залишається пріоритетом. І чим вищим буде рівень енергоефективності у різних секторах економіки, тим швидше можна наблизити впровадження ринкових цін на власний газ для усіх категорій споживачів, а також збільшити обсяги його експорту», – повідомив С.Савчук під час виступу.

Як пояснив Голова Агентства, країна вже має певні здобутки. Якщо у 2014 р. населення, бюджетна сфера та підприємства ТКЕ спожили 24 млрд куб. м. газу, то у 2018 р. – 18 млрд куб. м газу. Річний обсяг скорочення використання газу – 6 млрд м3. Це близько 1,2 млрд євро, які ми щороку заощаджуємо на закупівлі  палива.

Щодо заміщення газу, то за останні 5 років понад 500 млн євро інвестовано у близько 2300 МВт нових котелень та біоТЕЦ, які працюють на альтернативних джерелах енергії.

Також  в країні працює 70 МВт біогазових установок, що у понад 3 рази більше, ніж наприкінці 2015 року (18 МВт).

Водночас Держенергоефективності продовжує працювати над удосконаленням законодавства, зокрема, щодо:

– запровадження прозорої та конкурентної електронної системи торгівлі твердим біопаливом в Україні;

– створення конкурентного ринку теплопостачання;

– розвитку сфери виробництва біометану;

– розвитку ринку рідких біопалив.

категорії
Економіка

Публікації по темі