Операції з криптовалютами оподатковуватимуть

Ставка податку від продажу криптоактивів становитиме 5%.

Законопроект №2461 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо оподаткування операцій з криптоактивами” зареєстрували у ВРУ 15 листопада.

Авторами законопроекту є нардепи від “Слуги народу”, серед розробників — блокчейн-спільнотоа, Офіс ефективного регулювання та команда Міністерства цифрової трансформації.

Текст проекту поки що відсутній, однак у Мін цифри розповіли про майбутні нововведення.

Так, раніше проблеми щодо оподаткування операцій з криптовалютами виникали через відсутність у Податковому кодексі самого поняття “криптовалюта”, однак тепер окреслять терміни «віртуальний актив», «криптоактив», «операція з криптоактивами», «розподілений реєстр», «токен» та «токен-актив».

Згідно із запропонованим законопроектом, ставка податку на доходи фізичних осіб для інвестиційного прибутку від продажу криптоактивів строком на 5 років становитиме 5%. Інвестиційний прибуток від операцій з криптоактивами розраховуватиметься як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу криптоактиву, та його вартістю, що визначатиметься із суми документально підтверджених витрат на придбання такого криптоактиву та/або на створення такого криптоактиву.

Зазначили, що операції з продажу криптоактивів не є об’єктом оподаткування податком на додану вартість.

У Міністерстві запевняють, що прийняття цього закону створить умови для початку функціонування ринку віртуальних активів відповідно до законодавства України з врахуванням балансу інтересів суб‘єктів, що здійснюють операції з віртуальними активами, та держави, яка отримає додаткові надходження податків від операцій з віртуальними активами.

категорії
Економіка

Публікації по темі