Оприлюднили нові правила нарахування пенсійних виплат

Українцям перерахують пенсії з 1 березня 2019 року.

Українцям на заслуженому відпочинку перерахують пенсії з 1 березня 2019 року. Враховувати будуть оновлений показник зарплат, який підвищать на половину інфляції і половину від зростання заробітних плат. Крім цього, підвищать виплати працюючим і військовим пенсіонерам.

Про це йде мова в прийнятих змінах до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Так, з 1 квітня автоматично перерахують пенсії всім українцям, що працюють, з урахуванням, що їхній стаж збільшився. При цьому вибиратимуть найбільш вигідні умови перерахунку: тільки з урахуванням страхового стажу або з урахуванням страхового стажу та заробітку.

Крім цього, з 1 січня 2019 року перерахують виплати військовим. Якщо військовослужбовець має 20 років стажу, на пенсії він отримуватиме пенсію у 50% від своєї зарплати, співробітник поліції – у 55%. За кожний рік стажу понад 20 років пенсія збільшується на 3%. При цьому пенсія не може бути нижчою за мінімальну і вищою за 70% від зарплати.

Наразі заробітні плати підвищували щороку, а пенсії при цьому піднімали непропорційно зростанню зарплат. Тепер же всім військовим пенсіонерам запропонували отримати довідки із зазначенням “сучасних” зарплат на посадах, які вони займали. Підвищення розіб’ють на три етапи. У 2018-му військові отримали 50% від належного підвищення, у 2019-му – 25%.

категорії
Економіка

Публікації по темі