Організації зі структури ООН реалізують проекти міжнародної технічної допомоги на суму в 46 млн доларів

Організації зі структури ООН реалізують 12 проектів міжнародної технічної допомоги.

Вчора, 15 травня, відбулося перше засідання Керівного комітету високого рівня із впровадження Рамкової програми партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки.

Про це повідомляє Урядовий портал.

У рамках засідання учасники обговорили результати першого року впровадження Рамкової програми партнерства, а також окреслили головні напрямки співробітництва на 2019 рік.

Рамкову програму партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки було укладено 30 листопада 2017 року. Орієнтовний загальний обсяг ресурсів, які було передбачено залучити на реалізацію Рамкової програми, становить 675 млн доларів.

Допомога ООН в рамках програми надається за такими напрямами партнерства, як: стале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість; рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту; демократичне врядування, верховенство права і громадська участь; безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на сході України.

Учасники засідання наголосили на суттєвій ролі структур ООН щодо ініціювання та консолідації гуманітарної та технічної допомоги Україні. Так, ООН здійснює координацію діяльності міжнародних та національних гуманітарних організацій, проведення аналізу потреб, планування та надання гуманітарної допомоги. Під керівництвом ООН було мобілізовано донорську гуманітарну допомогу на суму 460 млн дол. Завдяки цьому гуманітарним партнерам України вдалося надати гуманітарну допомогу мільйонам людей, постраждалим від воєнного конфлікту на сході України.

За час співробітництва з ООН від організацій системи ООН Україні було надано допомогу на суму понад 200 млн доларів для реалізації більше 300 проектів міжнародної технічної допомоги (МТД) в наступних сферах: захист прав людини, соціальна допомоги, розбудова громадянського суспільства, охорона навколишнього природного середовища та атомної енергетики. Станом на травень 2019 року портфель проектів МТД ООН складає 12 проектів кошторисною вартістю 46 млн дол. ООН залучає кошти інших донорів та виступає виконавцем проектів МТД. Наразі в Україні реалізується 7 проектів МТД на суму  53 млн дол.

За координаційної ролі Мінекономрозвитку та ООН, в Україні розпочато процес інтеграції національної системи Цілей сталого розвитку (ЦСР) – 86 завдань національного розвитку і 172 цільових значення для їх моніторингу в стратегічні документи та процеси планування національного розвитку. На даний час в Україні розпочинається процес імплементації та забезпечення моніторингу і оцінки стану досягнення ЦСР.

Нагадаємо, що 12 лютого 2019 року, на спеціальному засіданні організації, темою якого став план гуманітарної допомоги сходу України на 2019 рік, оголосили про створення об’єднаного фонду гуманітарної допомоги України.

Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні дозволить донорам, в якості яких можуть виступати уряди, міжнародні та неурядові організації, направляти внески на підтримку місцевих гуманітарних зусиль. Як стверджується, за допомогою фонду кошти будуть доходити до гуманітарних організацій на Донбасі скоординовано, цілеспрямовано, а також вчасно.

категорії
Економіка

Публікації по темі