Ощадбанк в суді виграв в Укртелекому справу на мільярд

Ощадбанк домігся у Верховному суді скасування рішень, за якими Укртелеком мав право не сплатити банку понад 1 млрд грн.

Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Ощадбанку і скасував рішення господарського суду Києва і постанову Київського апеляційного господарського суду від про розірвання договору купівлі-продажу облігацій, укладеного між банком і Укртелекомом, на суму понад 1 млрд грн.

Як повідомляє прес-служба банку, таким чином, Ощадбанк отримав право на примусове стягнення з Укртелекому заборгованості на суму 1,1 млрд грн. Відповідний позов банку знаходиться на розгляді господарського суду м.Києва.

Нагадаємо, 15 вересня 2015 року Укртелеком і Ощадбанк уклали договір, згідно з яким банк зобов’язався передати у власність Укртелекому, а останній зобов’язався не пізніше 15 березня 2017 року вжити і оплатити облігації ТОВ ЕСУ (власник контрольного пакета акцій Укртелекому) серії С у кількості 1 000 000 шт. за ціною 1 млрд грн. плюс накопичений купонний дохід по облігаціях на дату продажу.

У серпні 2017 року, щоб уникнути виконання зобов’язань за договором шляхом сплати банку понад 1 млрд. Грн., Укртелеком подав позов до господарського суду Києва про розірвання договору та визнання зобов’язань за договором припиненими. Суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов.

17 липня по касаційній скарзі банку судові рішення були скасовані і справу направлено на розгляд до суду першої інстанції.

Укртелеком – найбільший оператор фіксованого зв’язку України. Контрольний пакет акцій компанії належить групі українського бізнесмена Ріната Ахметова Систем Кепітал Менеджмент (СКМ).

категорії
Економіка

Публікації по темі