Павло Клімкін розповів про загрози створення міністерства для заробітчан

Міністр має сумніви у доцільності ініціативи створення відомства з питань трудової міграції.

«Поява профільного міністерства може ускладнити співпрацю з міністерствами інших держав», – Павло Клімкін

Про це сьогодні, 7 жовтня, написав Павло Клімкін, Міністр закордонних справ України, на своїй сторінці у Facebook.

Так, міністр має сумніви у доцільності ініціативи створення відомства з питань трудової міграції. «Новий орган з питань трудових мігрантів, про який зараз так багато говорять, що він може реально змінити? Ускладнити взаємодію з органами та міністерствами інших країн, забюрократизувати природний процес?» – зазначив у повідомленні Павло Клімкін.

Він наголошує, що не проти створення окремої установи. Проте, за його словами, спочатку необхідно визначитись із її завданнями і ресурсами. Окрім того, потрібно з’ясувати роль держави, громадянського суспільства та бізнес-сектору у її функціонуванні.

Додає, що потрібно вирішити, що саме держава може і має створити, що саме варто підтримати: страхування, школи, збереження національної ідентичності.

Як приклад голова МЗС навів історію зі створенням Українського інституту. “Ми поклали чимало зусиль та часу на створення Українського інституту – афілійованої з МЗС, але незалежної структури, яка має пропагувати нашу культуру за кордоном і не в останню чергу підтримувати наш зв`язок з закордонними українцями в широкому розумінні, ставати епіцентром життя громади”. Наголосив, що цьому інституту не вдалося стати не лише державним пріоритетом, але й пріоритетом у фінансуванні.

При цьому міністр переконаний, що робота відомства з питань трудових мігрантів у разі його створення не повинна зводитися до простого консульського обслуговування та законного захисту прав українських громадян. «Це, так би мовити, “обов’язкова програма”. Але наші трудові мігранти, наші закордонні українці, наша діаспора – це активна творча сила, це наш національний ресурс, це те, чим ми не маємо права нехтувати»,  – зазначив він.

До слова, політики та українці-заробітчани неодноразово закликали уряд України створити в системі виконавчої влади окремий підрозділ або відомство для впровадження державної політики щодо трудової міграції.

категорії
Економіка

Публікації по темі