Перекази на картку не збираються оподатковувати

Державна податкова служба спростувала інформацію про те, що українцям доведеться сплачувати 19,5% податку за переказ будь-якої суми на банківську картку.

Державна податкова служба спростувала інформацію про те, що українцям доведеться сплачувати 19,5% податку за переказ будь-якої суми на банківську картку.

Про це йдеться в повідомленні ДПС.

низка ЗМІ опублікували новину про те, що в Україні вводять новий податок. Нібито українці повинні будуть сплатити податок у розмірі 19,5% (18% прибуткового податку плюс 1,5% військового збору) з кожного платежу на карту, якщо це переказ не від близьких родичів.

«Податок зніматимуть, якщо прибуток трудовий, інвестиційний, від продажу власності. Платити потрібно, навіть якщо ви продавали в інтернеті будь-які свої речі, тому що це теж вважається прибутком», — сказано в телеграм-каналі «Адвокат права», на який і посилаються ЗМІ.

У ДПС цю інформацію назвали фейком і наголосили, що прибуток фізосіб оподатковується виключно у випадках, передбачених чинним законодавством.

Банк може надавати інформацію про банківські рахунки звичайних фізичних осіб, які не є ФОПами, лише в двох випадках:

  • на запит ДПС – щодо наявності банківських рахунків;
  • за рішенням суду – про рух коштів чи про будь-яку іншу інформацію щодо рахунка.

Отже, якщо ДПС дізнається про номер рахунка фізичної особи, то для розкриття детальнішої інформації по ньому (про рух коштів тощо) вона зобов’язана звернутися до суду.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі