Підприємства та установи НААН працюють на користь держави краще приватного агробізнесу

На сьогодні більше 80% із понад 200 підприємств і установ у структурі НААН є прибутковими.

Національна академія аграрних наук України є фінансово ефективною та щороку збільшує податкові виплати до Державного бюджету. З кожного гектара академія сплачує державі на 600 грн більше, ніж приватний агробізнес.

Про це заявив Ярослав Гадзало, Президент НААН, оприлюднили 19 жовтня на сайті Національної академії аграрних наук України.

«Ми намагаємося знаходити кошти, розширювати співпрацю з бізнесом, ефективно використовувати свій земельний потенціал, аби мати змогу збільшувати виробництво і фінансування за власний рахунок, іншого шляху немає. Вже зараз ми сплачуємо більше на 600 грн із гектара, ніж у середньому по державі сплачує агробізнес. Це ще одне свідчення ефективності системи для всіх скептиків», – зазначив Ярослав Гадзало.

Зазначено, що за підсумками 2017 року установи академії заробили понад 700 млн грн. Податків сплачено на суму 820 млн грн, тоді як із бюджету було отримано фінансування вдвічі менше — 395 млн грн.

Нагадують, що на сьогодні більше 80% із понад 200 підприємств і установ у структурі НААН є прибутковими. В середньому на одну гривню державного фінансування система заробляє дві. Досягати позитивних фінансових показників вдається за рахунок впровадження нових сортів рослин, реалізації насіння, елітного посадкового матеріалу та племінного молодняка для фермерів і великих сільгосппідприємств.

категорії
Економіка

Публікації по темі