Підприємства теплокомуненерго самі вирішать, чи є можливість перерахувати тариф на тепло

Уряд надав підприємствам теплокомуненерго можливість самостійно проаналізувати, чи є у них економічне підґрунтя надавати споживачам знижку на тепло.

Уряд надав підприємствам теплокомуненерго можливість самостійно проаналізувати, чи є у них економічне підґрунтя надавати споживачам знижку на тепло.

Про це сказала міністр розвитку громад і територій Альона Бабак, повідомляє прес-служба Мінрегіону.

“Уряд прийняв зміни до чинних постанов, які регулюють правила надання послуг опалення і правила постачання теплової енергії і надав право теплопостачальним підприємствам працювати за законами ринку”, – зазначила Альона Бабак. За її словами, такого механізму не було, тому що підприємства мають фіксовані тарифи.

“Зараз в межах такого тарифу ми даємо право на перерахунок. Ми розуміємо, що сьогодні для більшості підприємств ціни на газ менші, ніж ті, що враховані в чинних тарифах. Наприклад, в тарифі, який діє сьогодні на послуги підприємств ТКЕ, ціна газу врахована в розмірі 8300 грн, а фактично підприємство купує його за 6200-6100 грн. У межах тарифу, при виставленні рахунку споживачам, підприємство може зробити перерахунок на газову складову тарифу”, — повідомила вона.

Як заявляє Бабак, голови органів місцевого самоврядування можуть самі проаналізувати постанову, щойно її буде оприлюднено, і подивитись, чи є економічне підґрунтя, для того, щоб зробити таку знижку для споживачів у своїх містах.

Зазанчають, що перший перерахунок споживачі отримають у січні 2020 року у платіжках за грудень 2019 р. Сума перерахунку буде зарахована споживачам в оплату майбутніх платежів. Здійснення перерахунку дозволить зменшити платіжку споживача за грудень 2019 в середньому на 300-400 грн. Тож, приміром, за опалювальний сезон 2019/2020 рр. родина, яка мешкає у квартирі площею 65,3 кв. м отримає зменшену платіжку в середньому на 800-1000 грн.

Про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води теплопостачальна організація інформуватиме споживачів шляхом розміщення інформаційного повідомлення на офіційному вебсайті органу місцевого самоврядування та/або на власному сайті.

Читайте нас у Telegram.

категорії
Економіка

Публікації по темі