Підтримка та розвиток бджільництва є пріоритетами держави, – Віктор Шеремета

За словами заступника Міністра, ринок меду в Україні має експортну орієнтацію, тому формування збалансованого та прозорого ринку продукції бджільництва – у пріоритеті Мінагрополітики.

Україна займає лідируючі позиції у світі за виробництвом меду та за його експортом. Попри це, галузь бджільництва має низку викликів, які потребують злагоджених дій від держави, операторів медового ринку та аграріїв.

Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час форуму «Мед&Гонка» за організації благодійного фонду «ЛАСКА» 27 березня. Участь у заході взяли народні депутати, представники Мінагрополітики, місцевої влади, Торгово-промислової палати України, галузевих об’єднань і підприємств, експортери, інформує прес-служба Міністерства.

«В Україні близько 90% пасік знаходиться у приватній власності. Тобто, основна частка меду виробляється малими та середніми сільгоспвиробниками, які потребують особливої уваги та підтримки від держави. Так, у 2019 році Уряд додав напрям бджолярства до переліку діяльності сільськогосподарських кооперативів, яким відшкодовується 70% вартості закупленого обладнання. Також виробники можуть скористатися програмою здешевлення кредитів», – зазначив Віктор Шеремета.

За словами заступника Міністра, ринок меду в Україні має експортну орієнтацію, тому формування збалансованого та прозорого ринку продукції бджільництва – у пріоритеті Мінагрополітики. Так, у міністерстві та Держпродспоживслужбі працюють над відкриттям нових ринків збуту для галузі, зокрема, для меду – ринок Китаю, а для експорту бджолопакетів – ринок Канади.

Крім того, Віктор Шеремета відмітив, що наразі у міністерстві працюють над удосконаленням нормативно-правового регулювання галузі бджільництва, зокрема, перегляду Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, Порядку реєстрації пасік та Інструкції з профілактики отруєнь бджіл.
«Напрацювання та прийняття змін сприятиме створенню ефективного та прозорого обліку пасік, зменшенню випадків масового отруєння бджіл та відповідно підвищення врожайності рослин сільськогосподарського призначення», – зауважив Віктор Шеремета.

Додамо, гречка вважається дуже нектароносною культурою. Така комбінація двох галузей (вирощування гречки та вирбництво меду) є вдалою. Фактично робота бджіл на таких посівах вигідна тим, що багато сільськогосподарських і диких нектароносів до липня (коли квітне гречка) вже відцвітають – гречка виявляється єдиним джерелом нектару.

Для медозбору гречку висівають у 2-3 строки з інтервалом 10-15 днів. Завдяки цьому можна подовжити період медозбору. Також важливо насіння гречки висівати, коли ґрунт прогріється до 12-15 °С.

категорії
Економіка

Публікації по темі